08 CZERWCA 2019
Wywiad z Graviky Labs, finalistą Smogathonu 2017 Edycji Globalnej.
Nikhil Kaushik, założyciel Graviky Labs: Anirudh wpadł na pomysł możliwości wykorzystania sadzy ze świecy podczas swojego pobytu w MIT Media Lab. W 2014 Anirudh Sharma i ja, Nikhil Kaushik, połączyliśmy siły żeby stworzyć Graviky Labs. Początkowo chcieliśmy stworzyć laboratorium, które mogłoby być rentowne poza uniwersyteckim ekosystemem.
Zaczęliśmy prace nad dwoma aspektami pomysłu - a) rozwojem technologii do wychwytywania cząstek stałych (sadzy) oraz b) stworzeniem technologii oraz rozwiązań, które pozwoliłyby na wykorzystanie schwytanej w ten sposób sadzy jako pigmentu do stworzenia pigmentu do tuszu o klasie przemysłowej.
Aktualnie współpracujemy z kilkoma fabrykami wykorzystując produkowaną przez nich sadzę węglową do produkcji AIR-INK, pierwszego na świecie atramentu wyprodukowanego z zanieczyszczenia pochodzącego z powietrza. Nasze tusze mogą być wykorzystane do tworzenia sztuki, nadruków na ubraniach, papierze, opakowaniach oraz wielu innych. Cały czas prowadzimy badania dotyczące wykorzystania naszego duszu w druku offsetowym i maszynowym.
Learn more
07 CZERWCA 2018
Artveoli zwycięzca Smogathonu 2017 Edycji Globalnej otrzymuje amerykańskie oraz polskie wsparcie finansowe
Artveoli, zwycięzca Smogathonu 2017 Edycji Globalnej nie zwalnia tempa rozwoju. Inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski właśnie zainwestowali w ich rozwiązanie.
Zaledwie dwa miesiące temu Artveoli wygrało ubiegłoroczny Smogathon – największy na świecie konkurs dla innowacji walczących z zanieczyszczeniem powietrza. Teraz otrzymali finansowanie, które pomoże rozszerzyć ich działalność na rynkach amerykańskim i europejskim. Pomoże im również w otwarciu centrum badawczo-rozwojowego w Polsce.
Learn more